Ağır ol: Hız çılgınlığına baş kaldırı

okuma süresi 1 dakika
Bir şeyleri dört gözle beklemeyi ve ona kavuştuğumuzda o anın tadını çıkarmayı unutmuş olan bizler için bir hatırlatma.

Carl Honore tarafından kaleme alınan ve 2008 yılında Alfa Yayınları’ndan çıkan “Yavaş” hızlı yaşama tutkusunu mercek altına alıyor ve sakinleşmenin, dengenin, yavaş yaşamanın gerekliliğini savunuyor.

Türkçe’ye Esen Gür tarafından çevirilen kitabı idefix üzerinden sipariş etmek mümkün.

“Kendi çağının No Logo”su… Bir şeyleri dört gözle beklemeyi ve ona kavuştuğumuzda o anın tadını çıkarmayı unutmuş olan bizler için bir hatırlatma.”  The Herald (UK)

“Honore, etkileyici ifadelerle yavaşlamamız için bizi uyarıyor, hızlı olanın daha iyi olduğu inancına karşı çıkıyor. Bu kitabı yavaş yavaş, sindire sindire okumanızda fayda var.”  The Gazette (Montreal)

Hızlı olmanın her şeyden önemli olduğu günümüzde biz de kendimizi daha hızlı olma konusunda baskı altında hissediyor, bizi yavaşlatan her şeyi düşman gibi görüyoruz. Bu hız çılgınlığı sayesinde bir öfke kültüründe yaşamaya başladık. Bu kitap, gittikçe büyüyen, uluslararası çapta bir ”Yavaşlama Hareketi”nin habercisi. Bu hareket, daha dolu dolu bir hayat, daha mutlu bir yaşam sürdürebilmek adına, hepimize çılgın tempomuz içinde önce bir sakinleşmemizi, sonra da bir denge kurmamızı öğütlüyor.

About The Author

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.