Ankara’da Yasemin Mori konseri

okuma süresi 1 dakika
O, Jim Morrison severmiş. Biz hem Morrison'ı, hem onu severiz. Ankara'da olan ehlikeyfe de, Mori konserinde iki tek atmasını tavsiye ederiz naçizane.

1982 doğumlu, kafa kâğıdındaki adı Yasemin Savgı yazan, Trakya ile bağı mevcut, Ankara görmüş, Bilkent’te Grafik okumuş, Ankara’da talebeyken muhtemelen şimdi konser yapacağı yere gitmiş olan müzisyen Yasemin Mori, IF sahnesinde. Ne zaman? Yarın akşam, saat 00.30’da. IF nerede? Tunus Caddesi’nde. Hatta daha net bir tarifi var, Mori’yi de ilgilendiren: Bilkent servislerinin hemen aşağısında.

Mori’nin iki albümü var, biri Hayvanlar; 2008 tarihini taşıyor. Ötekisi yakın zamanda çıktı, Ekim 2012’de; Deli Bando. “Kara Orkestra”dan bildiğimiz sıkı müzisyen Korhan Futacı’nın da bu albümlerde çaldığını kaydetmeliyiz.

Yazmayı, konuşmayı, söylemeyi seviyor Mori. Bu çok belli ve işin bu tarafında duran dinleyici için iyi. Dinleyicinin “görebildiği” mecralarda da var. Sözgelimi twitter‘da, tumblr‘da, blogspot‘ta. O, Jim Morrison severmiş. Biz hem Morrison’ı, hem onu severiz. Ankara’da olan ehlikeyfe de, Mori konserinde iki tek atmasını tavsiye ederiz naçizane.

About The Author

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.