Yeni Salinger kitaplarının isimleri açıklandı

okuma süresi 2 dakika
Hayatının son 45 yılında hiç kitap yayınlamayan ve 2010 yılında hayatını kaybeden ABD’li yazar J. D. Salinger’ın yeni keşfedilen beş kitabının isimleri belli oldu.

Hayatının son 45 yılında hiç kitap yayınlamayan ve 2010 yılında hayatını kaybeden ABD’li yazar J. D. Salinger’ın yeni keşfedilen beş kitabının isimleri belli oldu.

Yazarın hayatı ile ilgili bir belgeselin yapım aşamasında keşfedilen ve önümüzdeki 7 yıl içinde yayınlanacağı açıklanan kitaplar arasında, Salinger’ın Türkçede ‘Gönülçelen’ ve ‘Çavdar Tarlasında Çocuklar’ isimleriyle yayınlanmış kült romanı ‘Catcher in the Rye’ın devamı olan bir kısa hikâye de var. Kitabın başkarakteri Holden Caulfield’in hayatından yeni bir kesit sunan hikâyenin ismi ‘Last and Best of Peter Pan’s”.

“Glass Ailesi” geri dönüyor 

Salinger’ın hikâyelerinde sık sık kulandığı Seymour Glass karakterinin yer aldığı beş kısa hikâyeden oluşan ‘The Complete Chronicle of Glass Family’ (Glass Ailesi’nin Eksiksiz Tarihi) ve yazarın 2’nci Dünya Savaşı sırasında istihbarat ajanı olarak çalıştığı dönemdeki anılarının bir derlemesi olan ‘A Counterintelligence Agent’s Diary’ (Bir Karşı İstihbarat Ajanının Günlüğü) adlı kitaplar da önümüzdeki yıllarda okuyucu ile buluşacak. Diğer kitaplar ise, Salinger’ın Nazi işbirlikçisi olarak tanınan Sylvia Welter ile kısa süren evliliğine dayanan ‘World War II Love Story’ (2. Dünya Savaşı Aşk Hikâyesi) ve hayatının son döneminde din olarak seçtiği Hinduizm’i anlattığı ‘A Religious Manual’ (Dini Bir El Kitabı).

Hürriyet’ten alınmıştır.

 

About The Author

Diğer yazılar

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.