16 Şubat Kötü Tarih – Serdar Ortaç’ın doğumu…

okuma süresi 1 dakika
Çocukluğunda arkadaşlarına, “Bu kardeşiniz büyüdüğünde binlerce insana konser verecek inanır mısınız?” desek nasıl bir cevap alırdık acaba?

1988’de bugün, televizyonda kanser tedavisiyle ilgili programı izleyen bir hasta, zakkum yapraklarını kaynatıp içince öldü. Memleketteki büyük sıkıntılardan biri olan, “televizyonda söylenen her şeye koşulsuz inanma” hastalığından nelerini nelerini kaybeden insanlar var kim bilir. Biz kayda düşenleri biliyoruz sadece. Bu “müneccim aktarlık” meselesine de kökten karşı olduğumuzu, doğayı doğru kullanmanın yönteminin müneccimlik olmadığını biliyoruz. Üzülüyoruz.

Ne çok uçak kazası olmuş, oluyor dünyada. 1998’de Çin havayollarına ait bir yolcu uçağı Çan Kay Şek uluslararası havaalanı yakınlarında düşmüş ve 202 kişi hayatını kaybetmiş. Savaş gibi kazalar yaşanıyor dünyada. Bunun illa ki çaresi bulunur, bunun için kafa patlatmanın da çok hayırlı olduğuna kaniyiz.

Bir de doğum var bugün. Serdar Ortaç doğmuş 1970’te. Çocukluğunda arkadaşlarına, “Bu kardeşiniz büyüdüğünde binlerce insana konser verecek inanır mısınız?” desek nasıl bir cevap alırdık acaba? Bestelerinin birbirinin aynı oluşu bir yana, dünyadaki bütün Pink Floyd hayranlarını, dinleyicilerini, bir şekilde iyi müziğe kulak kabartanları yeislere boğan icrasına ne demeli? Nasıl üzülmeli, nasıl karalar bağlamalı?

About The Author

Diğer yazılar

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.