“Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı”, izleyiciyle buluşuyor

okuma süresi 1 dakika
Tiyatroadam, Bertolt Brecht'in 1941 yılında yazdığı "Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı"nı, çağdaş bir yorumla seyirciyle buluşturuyor.

Tiyatroadam, Bertolt Brecht’in 1941 yılında yazdığı “Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı”nı, çağdaş bir yorumla seyirciyle buluşturuyor.

Tiyatroadam’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, epik tiyatronun özüne uygun, çağdaş bir yorumla Ümit Aydoğdu tarafından sahneye konan ve Yücel Erten’in çevirisini yaptığı “Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı”nda, Aşkın Şenol, Ayça Koyunoğlu, Berk Yaygın, Çetin Kaya, Deniz Özmen, Fatih Koyunoğlu, Gökhan Azlağ ve Neslihan Arslan rol alıyor.

Oyuncuların yaklaşık otuz altı farklı kişiyi dönüşümlü bir şekilde oynadığı oyunda, müzikler de oyuncular tarafından, akapella (insan sesiyle) olarak yapılıyor.

Oyunun müzik direktörlüğü Oktay Köseoğlu’na, ışık tasarımı Yüksel Aymaz’a, dekor ve kostüm tasarımı Barış Dinçel’e ait.

Hitler’in iktidara yürüyüş öyküsü ile ünlü Şikagolu gangster Al Capone’un öyküsünün örtüştürüldüğü Tiyatroadam’ın bu oyunu, 5 Aralık’ta Ortaköy Afife Jale Sahnesi’nde, 8 Aralık’ta Kozzy Kozyatağı Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Cnntürk’ten alınmıştır.

About The Author

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.