Bodrum’un bir köşesi

okuma süresi 2 dakika
Köşem Restaurant tam bir aile işletmesi. Başında Hamide Ana duruyor. Zamanında erkek çocuklara tarlalar, kız çocuklara ise verimsiz olduğu için deniz kenarındaki yerlerin verilmiş olmasının etkisi olsa gerek.

Bodrum’u gerçekten çok sevenler genellikle merkezden ziyade merkeze yakın yerlerde konaklamayı seçerler. Bodrum’un en güzel koylarından biri de Ortakent’tir hiç şüphesiz. Hem diğer yerlere nazaran daha sakindir, hem de merkeze yakın olduğu için tercih edilir. Ortakent’te sıra sıra dizilmiş balıkçılar arasından en çok dikkat çekeni ise Köşem Restaurant’tır.

Köşem Restaurant tam bir aile işletmesi. Başında Hamide Ana duruyor. Zamanında erkek çocuklara tarlalar, kız çocuklara ise verimsiz olduğu için deniz kenarındaki yerlerin verilmiş olmasının etkisi olsa gerek. Hamide Ana’yı gün boyunca oradan oraya koştururken, mutfakta yemek pişirirken ve tüm gün elemanların başında görebilirsiniz.

Köşem Restaurant gün içinde az masayla hizmet veriyor çünkü üst kısmındaki pansiyonda kalanlar gündüz buradan denize giriyorlar. Akşam saatlerine yakın ise masalar deniz kenarına kumsala atılıyor, mumlar yakılıyor ve mekân o akşam ağırlayacağı konuklarını bekliyor. Bu mekânın en güzel yanı masanıza gelen pek çok sebzenin arkadaki büyük bahçede yetişiyor olması. Dolayısıyla yediğiniz hemen hemen her şey organik. Mezeleri oldukça lezzetli olan mekân balık konusunda da oldukça başarılı. Seçtiğiniz balığı nasıl isterseniz öyle pişiriyorlar. Fiyatları ise Gümüşlük’teki balıkçılarla karşılaştırıldığında oldukça uygun.

Bodrum

Ağaçların altında rakınızı yudumlayıp parmaklarınızı ısırtacak derecede lezzetli mezeleri tattığınız bu mekânın tek kötü yanı ise çok kalabalık olması. Her masayla ilgilenen personeli olduğu için serviste sıkıntı yaşamasanız da, yer bulmak problem oluyor. Yazın her akşam tüm masalarını dolduran ender mekanlardan biri burası, bu nedenle gitmeden önce mutlaka yer ayırtmak gerekiyor.

Yalı Mevkii No:2 Ortakent Yahşi Beldesi
Bodrum Muğla
0 252 348 36 66
0 537 273 16 43

About The Author

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.