Çıkmadan biten Rakı ve Bira Ajandaları…

okuma süresi 2 dakika
“Rakı Ansiklopedisi”nin yayıncısı, “Rakı Kitaplığı”nın mucidi, ehlikeyfin çok sevdiği yayınevi Overteam Yayınları 2013’ün sonunda 2014’e dair güzellik yapıyor bizim için.

“Rakı Ansiklopedisi”nin yayıncısı, “Rakı Kitaplığı”nın mucidi, ehlikeyfin çok sevdiği yayınevi Overteam Yayınları 2013’ün sonunda 2014’e dair güzellik yapıyor bizim için.

Şu an Türkiye’nin muhtelif kitapçılarında raflarda mevcut bulunan “Rakı Ajandası” ve “Bira Ajandası” geniş bir künyeyle, doyurucu bir içerikle, hem kitap hem defter olarak tasarlanmış şekliyle ehlikeyfin, okurların, zamanını düzenlemeye çalışanların çantasına ve kitaplığına girmeye aday.

İki ajanda da henüz yayın duyurusunu yaptığı esnada tükendi ve Rakı Ajandası matbaadan henüz çıkmadan ikinci baskıyı yaptı. Memleketimizde çok sık duyulmuyor yayın haberleri. Umut verici olduğu kadar, sevindirici bir bilgi bu. “Türkiye’de bir şey okunmuyor” saçma önyargısına da atılmış bir çentik. İyi içerik, güzel tasarım muhatabını her zaman buluyor neyse ki, hâlâ.

Overteam’in sitesinde iki ajandaya dair şöyle bir duyuru yapılmış:

“Ajanda muhtemelen en fazla ziyan edilen matbu eserler arasındadır. Hediye olarak düşünülür. Hatta eşe dosta ikinci, üçüncü el hediyeler olarak dağılır. Arada çöpe gitmemişse pek çoğu hayatını müsvedde defteri olarak tamamlar.

Biz istedik ki iki ajanda yapalım, hediye edilen yahut alınan ajandalar arasında müstesna bir yere sahip olsun. Yıl boyu elden düşmesin.

Hem güzel bir ajanda olsun. Hem de üzerine yazmadığımız zamanlarda da elimizde dursun. İyi vakit geçirmemize sebep olsun.

Rakı ve bira seven, kültürünü takip eden, aynı zamanda bir rakı kitaplığı oluşturmaya çabalayan insanlar olarak da bunu rakı ve bira çevresinde yapalım dedik.

Bunun için epey çalıştık. Edebi metinlere sık başvurduk. Gazete arşivleri, dergiler, şarkılar, televizyon programları taradık. Çok not aldık, ince eledik sık dokuduk. Biz hazırlarken çok eğlendik. Umarız siz de seversiniz.

Ajandaları Burcu Galiba, Bilge Aknam, Deniz Karabacak, Deniz Keskin, Esra Can, Metin Solmaz, Mehmet Said Aydın ve Zeynep Şen yayına hazırladı. Overteam Yayınları tarafından yayımlandı. Aralık 2014 itibariyle raflarda yerini alan “Rakı Ajandası 2014” ve “Bira Ajandası 2014” bütün seçkin kitapçılar ile idefix.com, dr.com.tr ve öteki sanal kitap sitelerinde satışta.”

Önce bira vardı desek ve ardından “şerefe!” desek, bu iki şık esere yaraşır mı ki?

About The Author

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.