İletişim’in 30. yılı için telefon bağlantısı

okuma süresi 2 dakika
Kiminle görüşüyoruz? Kıvanç Koçak ben.

Kiminle görüşüyoruz?
Kıvanç Koçak ben. İletişim Yayınları’nda editörlük yapıyorum. Denk düştükçe sağa sola yazı yazıyorum.

İletişim’in 30. yılı ve epey etkinlik var görünüyor. Yanılıyor muyuz?
Eh, doğru. Bu sene kuruluşumuzun 30 yılı. Memlekette bir yayınevinin bu kadar yılı devirmiş olması az buz iş değil herhalde. Üstelik malum biz bir bankadan falan da destek almıyoruz. Dolayısıyla 30. yılımızı güzel bir şekilde kutlayalım, okurlarımızla güzel paylaşımlar yapalım istiyoruz. “Afişe Çıkmak” kitabı bunun iyi bir örneği oldu. Yıl içinde bunun gibi 2-3 özel kitap daha hazırlamayı düşünüyoruz. Onun dışında okurlarımızın hasretle beklediği Hasan Ali Toptaş, Sezgin Kaymaz gibi isimlerin yeni kitapları da bu çerçevede düşünülebilir elbette.

kivanckocakTelefonda kendinden söz edemeyenlerden misiniz? Kimdir Kıvanç Koçak?
Telesekretere konuşamayanlardanım, telesekreter duydum mu kapatırım ama kendimden söz ederim sanırım az da olsa. Ankaralıyım, hukuk okudum ama avukatlık yapmadım hiç, yapmayı da düşünmedim. Üniversite zamanından beri yazı-çizi işinin içindeyim. Şekerspor taraftarıyım; üç İstanbulludan hiçbirini tutmam, “Şekersporluyum” deyince “yani esas takımın hangisi” sorusunu duydum mu gıcık kaparım.

Şekerspor ne yapacak bu sene?
Küme düşmezsek iyi. Durum hiç parlak değil. Ama tabii “sevinmek için sevmedik” lafının karşılığını bizden iyi kimse bilemez herhalde.

Çok teşekkürler! İletişim için, Birikim için, yayınlarınız için…
Teşekkür bizden, neticede okursuz yayınevi-dergi susuz ağaçtan da beterdir.

kivancsoylesi

About The Author

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.