Perşembe “sakin”, Ordu güzel

okuma süresi 2 dakika
Ordu'nun, "sakin şehir" ünvanına sahip Perşembe ilçesi, modern dünyanın gürültü ve yorucu temposuna inat, doğası ve kültürü ile geleneksel yaşam biçimini koruyor.

Ordu’nun, “sakin şehir” ünvanına sahip Perşembe ilçesi, modern dünyanın gürültü ve yorucu temposuna inat, doğası ve kültürü ile geleneksel yaşam biçimini koruyor. İtalya’da başlatılan Cittaslow yani “sakin şehirler” projesine bugüne kadar 25 ülkeden 166 kent üye oldu.

Türkiye’den 9 yöre sakin şehir ünvanına sahip oldu. Ordu’nun Perşembe ilçesi de bunlardan biri… Karadeniz’in tek sakin şehir unvanına sahip yerleşim yeri Perşembe’de insanlar stresten uzak, huzurlu bir yaşam sürüyor.

Perşembe Belediye Başkanı Selami Çarkçı yaptıkları yatırımın karşılığını aldıklarını söyledi. Otellerde yer olmadığını ifade eden Selami Çarkçı deniz kenarlarını koruduklarını belirtti. Tanıtım çalışmaların hız verdiklerini söyleyen Selami Çarkçı “Bundan sonra da Perşembe’de, Ordu’da Cittaslow’la ilgili ve bu bölgedeki Medreseönü beldemiz, Yalıköy beldemiz, Bolaman beldemiz de bu işte, sadece Karadeniz bölgemizde bakir kalan bir tek bölge bu bölge oluğu için, Perşembe olduğu için özellikle bu bölgeye akın akın yabancılar, yerliler mutlaka gelip buralarda yaz tatillerini geçiriyorlar.” dedi.

‘Sakin şehir’ unvanını fazlasıyla hak ettiğini düşünen ilçe sakinleri de “Sakin şehir olduktan sonra işimiz daha çok arttı. Vatandaş daha rahat gelip gidebiliyor. Yollar rahat, müşteri rahat…” şeklinde konuştu. Sakinliği ve doğal güzellikleriyle Perşembe ilçesi, bisiklet ve yürüyüş parkurları ve tertemiz plajlarıyla ön plana çıkıyor .

Radikal‘den alınmıştır.

About The Author

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.