12 David Bowie

okuma süresi 2 dakika
Henüz bir söz yazarı ve şarkıcı iken, nasıl bir bukelamun olacağına dair hiç ipucu vermiyor.

1. Henüz bir söz yazarı ve şarkıcı iken, nasıl bir bukelamun olacağına dair hiç ipucu vermiyor. Hatta bu haliyle, popüler TV dizileri oyuncularını hatırlatıyor.

bowie2

 

2. Ve bir miktar tasarım butiklerinde vakit geçirdikten sonra Bowie “dünyayı satan adam” olarak karşımıza çıkıyor.

 

 

 

bowie3

 

 

3. Ziggy Stardust ile Bowie’nin hem karakteri hem de dış görünüşünün ciddi bir değişim geçirdiğine tanık oldu bir koca jenerasyon.

 

 

bowie4

 

4. 80’lerdeki kült görsellerden birine dönüşen Alaaddin Sane kapağında yer alan bu fotoğrafta David Bowie, android /aseksüel görüntüsüne bürünmüş duruyor.

 

 

 

bowie5

 

5. İnce Beyaz Adam: Bol drug’lı yıllarda Bowie’nin yine en karizmatik / cool imajlarından birisini görüyoruz.

 

 

bowie66. İşte “Dünyaya Düşen Adam”.

L.A.’den ve kokain alışkanlığından uzaklaşıp Berlin’de yaşadığı dönemde, gerçekten uzaydan düşmüş bir yabancı gibi gelmiyor mu size de bu fotoğraf? Bowie’nin bir bilimkurgu fanı olarak bilinmesi de boşuna değil.

 

 

bowie77. Ziggy’nin teatralliği, 80’lerin yeni romantizmi ile buluştuğunda bakın artık David Bowie nasıl görünüyor?

 

 

 

 

bowie8

 

8. 80’lerde doğan herkes Bowie’yi bu hali ile hatırlayacaktır elbet. 86 yapımı Labirent filminde, bir Goblin kralını canlandırır Bowie. Sinemayı, sinema da onu sevmiştir.

 

 

 

bowie9

 

9. 80’lerin sonu, 90’ların başında Bowie yine imaj değiştiriyor.

 

 

 

bowie10

 

10. 90’ların ortasında David Bowie, 1001 surat olarak yine meydanlarda.

 

 

 

bowie11

 

11. Uzun saçlı bir Soho vatandaşı olarak artık hızını kesmeye başlayan sağlık sorunları ile cebelleşen David Bowie, 2004’teki kalp krizinden dolayı konserlerini iptal etmek zorunda kalır.

 

 

 

bowie1212. Bowie’nin ötesinde. Artık bir meta Bowie olarak, yetişkinliği olgunluğa dönüştürmüş birisini görüyoruz karşımızda. Bundan sonra ne yapar, neye dönüşür, tahmin etmek zor. Çünkü Bowie pek çok yaşıtı gibi, yaşsız, dönemsiz, jenerasyonsuz bir l’omo Universal’a dönüştü bile (l’omo Universal: Dünya insanı. Da Vinci gibi over yetenekli, birden fazla disiplinde at koşturan zekalar için kullanılan bir rönesans terimi.)

 

About The Author

Diğer yazılar

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.