İlginç bir anım ve erotik kokteyller…

okuma süresi 5 dakika
Yaklaşık kırk yıldır ömrüm toplantılarla geçti hep, hem de ne toplantılar. Bu toplantılarda kimi zaman uluslararası servis tarzlarına yön verdik, kimi zaman da diplomatik protokol servis tarzlarının en uç noktalarını yakaladık.

Yaklaşık kırk yıldır ömrüm toplantılarla geçti hep, hem de ne toplantılar. Bu toplantılarda kimi zaman uluslararası servis tarzlarına yön verdik, kimi zaman da diplomatik protokol servis tarzlarının en uç noktalarını yakaladık. Ama “Gusto” dergimizin aylık (konuları bağlama) toplantılarımız inanın ki taş çıkardı hepsine. Konuları bağlamıyoruz harp ediyoruz âdeta. Ne kadar talihsizim ki benim konum da toplantının en son konusu ve o ana kadar kaldırdığım parmaklar da karavanaya gidiyor hep, hedefi tutturamıyorum bir türlü. Yerimde kıvranıyorum kurban olarak seçilmiş koçlar misali.

Her zaman olduğu gibi o ay da öyle oldu. Sıra benim konuma gelince kadim dostum Sevgili Mehmet Yalçın Bey o aristokrat tavrı ve etkileyici üslubuyla “Vefa Abi sizin bu ayki konunuz erotik kokteyller” demez mi? Afalladım, hoppala çattık belaya dedim içimden. Saçı-başı kardan adama dönmüş bir zat, oturup tutkularla, takıntılarla ve de fantezilerle dolu bir konuyu, hem de yaşamın en önemli konusunu işleyecek. Haydi, hayırlısı diye sayıkladım usulca. Biraz soluklandıktan sonra birden Mösyö Löffler geldi aklıma, biraz olsun rahatladım.

Efendim, bu Mösyö Löffler denen hergele, tam bir sapıktı. 70’li yılların ortalarında büyük beklentilerle Hollanda’dan İstanbul Hilton’un yiyecek ve içecek bölümünün başına transfer edilmişti. Olaylı yıllardı o yıllar, şu sokak sağcı, bu sokak solcu tedirginlikleri yaşanıyordu ülkemizde. Huzur denen şey yoktu toplumun hemen her kesiminde.

Neyse, adamın geleceği gün bütün bölüm amirleri uyarıldı ve kendimizi hoş geldiniz buluşmasına hazırladık. Otelin kapısından girer girmez ayağının tozuyla hızla makam odasının yolunu tuttu. Yürürken de orasını burasını titretip oynatıyordu. Beş on dakika sonra da bizleri çağırdı ofisine, davet etmedi resmen çağırdı. Ben grand tuvalet giyinmiş halde usulca yerimi aldım tanışma toplantısında. Pür dikkat adamı dinliyor, davranışlarını süzüyordum.

kokteyl 019

Densiz herif, Waterloo Savaşı’ndaki Napolyon’un o megaloman edalarıyla şunu şöyle yapacağız, bunu böyle edeceğiz diye haykırarak mangalda kül bırakmıyordu. Her saltosunda da ya burnunu oynatıyor ya ağzını bir kenara büzüyor ya da tek omzunu havaya kaldırıp zıp zıp zıplatıyordu. Adam resmen pantomim maskarası… Neyse kazasız belasız atlattık toplantıyı.

Lafı uzatmayalım, her hafta Çarşamba günleri yaptığımız mutat toplantımıza girdik. İnanın ki adamın bu garip davranışları bir tik sorunuyla ilgili değil, girdiği konunun önem derecesinden kaynaklanıyordu. Tiki miki yoktu herzenin. Toplantı masasına oturduk, sekreteri hanımcağız da sağ tarafına oturdu monşerin. Edepsiz herif toplantı başlamadan önce elindeki memorandum kopyalarını havaya kaldırarak birer birer göstermeye başladı bizlere. Memorandum formlarının sağ üst köşelerinde anadan üryan bir çiftin faaliyet halindeki karakalem grafik resimleri vardı, hem de ne resimler.

Resimdeki pozisyonlar memorandum konusunun önceliğine ve önemine göre değişiyordu. Utanmaz herif önce konuları sıraya diziyor, sonra pozisyonları bizlere gösteriyordu. Bu memorandumu alırsanız öncelik derecesi şudur, önemlilik derecesi de budur diyor ve elinde bulunan formun üst köşesindeki resmi parmağıyla gösteriyordu. O anda yanında oturan sekreter hanıma baktım, kızcağızın yüzü kıp kırmızı olmuştu. Ama adamın hiç umurunda değildi bu hazin durum.

Benimse aklıma Fransızların ünlü “Jarden” otelleri geldi birden ve kendi kendime bu adam kısa bir süre içinde İstanbul Hilton’un o güzelim barlarını “yatak muhabbetli sefa yuvalarına” döndürecek dedim içimden. Gerçekten gülüyordum ağlanacak halimize. Ve kendisinin direktifleriyle bir dönemin ünlü kokteyli “Great Gatsby” ile başladık erotik kokteyllere. Ben itidalli davranmamış olsam adamcağız erotizmin en uç noktalarına kadar götürecek işi. Bilindiği gibi “Muhteşem Gatsby” de fantezileriyle ünlü bir sefa adamıydı, uçuktu ama asildi. Böylece önleyebildik oluşabilecek bütün skandalları.

kokteyl 027

Aradan uzun bir dönem geçti ve bundan on yıl kadar önce yabancı televizyon kanalları arasında dolaşırken açık saçık nesnelerin ulu ortaya sergilendiğini gördüm ekranda. Gördüklerime inanamıyor, dikkatim her an biraz daha artıyordu. Efendim, seyretmekte olduğum rezalet Danimarka’nın kentlerinin birinde düzenlenmiş olan bir seks fuarıymış. Geleneksel hale getirilerek her sene düzenli bir şekilde kurulmaya başlamış bu fuar.

Kamera sürekli olarak hareket halinde, bir o stende giriyor bir öbür stende giriyor. Her stende de insanların tenasül uzuvları biçiminde yapılmış nesneler ayan beyan sergileniyor. Tabaklara, bardaklara varıncaya kadar. Bir ara kamera fuarın içindeki bir barı zumladı yavaşça ve ben ağzım açık öylece dona kaldım hayret içinde.

Nasıl kalmayayım ki, masaların birinde genç bir hanım erkek uzvu biçimindeki kadehin başını yavaşça okşayıp kokladı, ardından önce öptü sonra ağzına sokarak yudumlamaya başladı bardaktaki kokteyli. Kadıncağız bu uç noktaları yakalarken karşısındaki genç de elindeki bardağın ortasından sarkan bir dille oynuyordu yavaş yavaş. İşte o an bizim Mösyö Löffler Efendi geldi aklıma birden ve o adamcağıza koymuş olduğumuz tavırdan dolayı epeyce üzüldüm. Bizim uçuk bir sefih olarak gördüğümüz ilerici müdürümüz bunların yanında yeni doğmuş bir bebek kadar saf ve masum kalırdı dedim içimden.

Yeşil Peri ya da Absent

İşte tam bu kritik anda sevgili eşim de yakalamaz mı beni televizyonun başında. Rezaletin son perdesi, yandım ki yandım. Ne edepsizliğimiz kaldı, ne ahlaksızlığımız. Kendisine bunun bir uluslararası fuar olduğunu, yüzlerce binlerce insanın bu fuarı gezmekte olduğunu anlatmaya çalışıyorum ama nafile. “Senin ar damarın çatlamış, kart papaz,” diyor başka bir şey demiyordu. Varın siz düşünün o andaki benim hali ahvalimi.

Erotik kokteyllerden bazılarının yapılışları şöyledir:

Kokteyl     : Sexy Girl
Kategori    : Erotik
İçerik         : 3 cl. Nazen Portakal Likörü, 3 cl. Kanyak, 1 cl. Limon suyu,  1 bar kaşığı
Grenadin (Nar Çiçeği şurubu)
Bardak      : Klâsik kokteyl bardağı
Hazırlanışı : Shake (Kokteyl çalkalama kabında)

Kokteyl      : Dreamy Babydoll
Kategori     : Erotik
İçerik          : 3 cl.Kanyak, 2 cl. Ahududu likörü, 2 cl. Taze vurulmuş krema, bir tutam Tarçın                                   Tozu
Bardak        : Klâsik kokteyl bardağı
Hazırlanışı  : Shake (Kokteyl çalkalama kabında)

Kokteyl     : Midnight Hot
Kategori    : Erotik
İçerik         : 3 cl. Cin, 3 cl. Archer’s, 3 cl. Ananas suyu, 1 bar kaşığı Limon suyu,
1 bar kaşığı Süzme Bal
Bardak      : Fancy kokteyl bardağı
Hazırlanışı : Shake (Kokteyl çalkalama kabında)

Sağlık ve mutluluk dolu günler dilerim sizlere…

 

 

About The Author

Diğer yazılar

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.