Leyla Gencer’e “doodle”

okuma süresi 1 dakika
Google, 20. yüzyılın önemli sopranolarından biri olarak görülen Leyla Gencer'in 85. doğum günü dolayısıyla özel bir logo hazırladı. Google ana sayfasında "doodle" olarak adlandırılan logoda, Leyla Gencer'in tasvir edildiği renkli bir çizime yer veriliyor.

Google, 20. yüzyılın önemli sopranolarından biri olarak görülen Leyla Gencer’in 85. doğum günü dolayısıyla özel bir logo hazırladı.

Google ana sayfasında “doodle” olarak adlandırılan logoda, Leyla Gencer’in tasvir edildiği renkli bir çizime yer veriliyor.

İstanbul’da 1928 yılında doğan Leyla Gencer, batı ülkelerinde “La Diva Turca”, “La Gencer”, “La Regina” olarak ün yaptı.

Hem seçkin opera sahnelerinde hem de resitallerde hayranlık uyandıran sanatçılardan olan Gencer’in opera repertuvarı 23 bestecinin 72 yapıtını kapsadı.

Leyla Gencer, 2008 yılında İtalya’da vefat etti.

“Doodle” uygulamaları, dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere, bu platformda yer vererek dikkati çekmeyi amaçlıyor.

İnternet kullanıcıları, bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye ve konuya özel, daha ayrıntılı bilgilere erişebiliyor.

CNN Türk‘ten alınmıştır.

About The Author

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.