Ehlikeyfin meyveyle ünsiyeti

okuma süresi 2 dakika
Yazın ferahlatıcı etkisi sebebiyle tercih edilen meyve salataları kışın da hastalıktan korunmak için gerçek bir vitamin kaynağı olarak karşımıza çıkıyor.

Yazın ferahlatıcı etkisi sebebiyle tercih edilen meyve salataları kışın da hastalıktan korunmak için gerçek bir vitamin kaynağı olarak karşımıza çıkıyor. Meyve salatası yapmak aslında çok basit. Önemli olan meyveleri doğru seçmek ve doğru karışımı elde etmek. Küçük dokunuşlarla meyve salatanızı daha lezzetli hale getirmek mümkün. İşte bu lezzetli karışımları yaparken dikkat etmeniz gereken detaylar:

1. Mutlaka taze, mevsim meyvelerinden kullanın, dondurulmuş ürünlerden sakının. Taze meyve hem daha sağlıklı hem de daha lezzetlidir. Meyveyi seçerken dikkat edin, tek bir kötü meyvenin tüm salatanızın lezzetini bozacağını unutmayın.

2. En fazla üç ya da dört farklı meyve kullanın. Birbirini tamamlayan iki meyvenin yanına değişik bir lezzet koymak güzel olacaktır. Örneğin elma ve armutla birlikte asitli bir meyve olan kiviyi kullanabilirsiniz.

3. Farklı renkleri ve tatları bir araya getirmeniz hem lezzet hem de görüntü açısından güzel olabilir ancak oranlarına dikkat edin. Altı tane mangonun yanına bir tane portakal eklerseniz o meyve salatası olmaz, mango salatası olur.

Meyvesalatasi3

4. Meyveleri keserken şekillerinin ve boyutlarının birbirine yakın olmasına dikkat edin. Çok küçük keserseniz meyvelerin kaybolacağını çok büyük bırakırsanız yerken zorluk çıkaracağını unutmayın. Dilerseniz karpuz, elma gibi meyveleri şekilli de kesebilirsiniz.

5. Farklı aromalar kullanmak lezzeti artıracaktır. Zevkinize göre nane yaprağı ya da tarçın ekleyebileceğiniz gibi bal veya şuruplar ile de salatanızı tatlandırabilirsiniz.

meyvesalatasi2

 

6. Meyve salatalarını her zaman kasede sunmak zorunda değilsiniz. Güzel görünümlü bardaklar veya minik kavanozlarda da servis edebilirsiniz. Biraz daha yaratıcı şeyler denemek isterseniz hazırladığınız salatayı başka meyvelerin içinde servis edebilirsiniz.

7. Bir ferahlık etkisi yaratmak istiyorsanız meyve salatanızın üzerine limon suyu ya da portakal suyu serpebilirsiniz. Meyve sularında da farklılığa gidebilirsiniz. Örneğin ananas ve hindistancevizi suyunu karıştırarak tropikal bir lezzet yakalayabilirsiniz.

About The Author

Diğer yazılar

okuma süresi 1 dakika
okuma süresi 1 dakika
okuma süresi 1 dakika
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.